Home / Bota (page 597)

Bota

Milicët IS pësojnë humbje gjatë sulmeve

Sulmet kundër milicëve terroristë të “Shtetit Islamik” vazhdojnë. Janë shënuar edhe disa suksese, por fundi i luftës ende nuk dihet. Është e mundur që ekstremistët të këne në duar edhe avionë luftarakë. Luftëtarët kurdë kanë rimarrë nga milicët terroristëtë Shtetit ...

Read More »

Një meteor i vogël godet Nikaraguan

Autoritetet në Nikaragua kanë thënë se një meteor i vogël ka goditur vendin e tyre. Sipas tyre, meteori ka qenë “relativisht i vogël” dhe “duket se ka ardhur nga një asteroid që ka qenë duke kaluar pranë tokës”. Meteori ka ...

Read More »