Home / Bota (page 621)

Bota

Rusia pa votë në Strasburg

Rusisë iu hoq e drejta votës në Këshillin e Europës në prill 2014 për shkak të aneksimit të Krimesë. Moska dërgon mesazhe për braktisjen e kësaj organizate. Sergei Naryshkin erdhi me një mesazh të qartë në Strasburg. Nëse votimi të ...

Read More »

Kurdët zgjerojnë ofensivën ndaj ISIS

Luftëtarët kurdë zgjeruan sot ofensivën e tyre kundër bazave të grupit Shteti islamik pranë Kobanit, një ditë pas deklaratave të tyre se e kishin rimarrë këtë qytet në kufirin sirian me Turqinë. Kurdët thanë se morën nën kontroll fshatin Qarah ...

Read More »

Obama dhe Merkel diskutojnë për Ukrainën

Presidenti amerikan, Barak Obama dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel kanë diskutuar në lidhje me “rritjen e konsiderueshme të dhunës” në lindje të Ukrainës. Shtëpia e Bardhë ka njoftuar se të dy udhëheqësit kanë biseduar mbrëmë në telefon, gjatë rrugës që ...

Read More »