Home / Bota (page 681)

Bota

Problemet me Shërbimin Sekret amerikan

Shefja e Shërbimit Sekret amerikan tha se shkeja e fundit e sigurisë në Shtëpinë e Bardhë gjatë së cilës një veteran iushtrisë hyri në rezidencën presidenciale para se të ndalohej, është e papranueshme dhe premtoi të sigurojë që nuk do ...

Read More »

Bota po shtrëngon radhët

Në vorbullën e konflikteve ndërkombëtare Asambleja e Përgjithshme e OKB-së është kthyer në një samit gjigant krize. Tema urgjente të së ardhmes u trajtuan përciptazi, mendon korrespondenti i DW Gero Schließ. Lufta kundër milicisë terroriste të “shtetit islamik” (IS) dhe ...

Read More »