Home / Rajoni (page 384)

Rajoni

Emri, pastaj integrim i Maqedonisë në NATO e BE

Shefi i diplomacisë greke, Dimitris Droutsas sërish ka përsëritur qëndrimin e Athinës zyrtare se Zgjidhja e çështjes së emrit është parakusht për inkuadrimin Shkupit në NATO dhe BE. “Zgjidhja e çështjes së emrit është parakusht për anëtarësimin e Maqedonisë në ...

Read More »

Funksionarët ikin nga BDI-ja?

Ministri i Ekonomisë, Fatmir Besimi nga radhët e BDI-së mendon të tërhiqet nga detyra pas festave të Vitit të Ri, bëjnë të ditur burime brenda BDI-së. Ai një kohë të gjatë nuk mund të gjej gjuhë të përbashkët me liderin ...

Read More »

Buçi, padi për shpifje ndaj Valon Belës

Irfan Buçi, djali i zëvendësministrit për Punë të Brendshme, Xhevat Buçi, në një deklaratë me shkrim bëri të ditur se do të ngrejë padi kundër kreut të Lidhjes Shqiptare (LSH), Valon Bela, i cili gjatë takimit të djeshëm me gazetarë, ...

Read More »

Paga mesatare në Kroaci 733 euro

Paga mesatare e paguar neto në Kroaci në tetor arrinte 733 euro, publikoi Enti shtetëror për statistikë i Kroacisë. Paga mesatare në tetor është për 1.1 për qind, më e madhe në krahasim me muajin paraprak, gjegjësisht për 1.43 për ...

Read More »

Greqia miraton buxhetin e reduktuar

Megjithë kundërshtimet e opozitës, Parlamenti i Greqisë ka miratuar, 156 vota për dhe 142 kundër, buxhetin për vitin 2011, i cili parasheh masa edhe më të ashpra financiare. Para parlamentit, kryeministri Papandreou theksoi se mbetet “i vendosur” që t’i bëjë të ...

Read More »

‘Dirigjenti’ në aksion

Të mërkurën mbrëma dhe të enjten policia austriake arrestoi 69 persona, për të cilët dyshohet të jenë pjesëtarë të grupit kriminal maqedonas që merrej me trafikimin e narkotikëve. Gjatë këtij operacioni masiv të policisë austriake janë kryer me dhjetëra kontrolle dhe ...

Read More »

Sanader mohon akuzat per pastrim parash

  Mohon shpëlarjen e parave   Nga Express më 23 dhjetor 2010 në ora 19:10 Ish-kryeministri kroat, Ivo Sanader, që po mbahet nën arrest në burgun e Salzburgut, i refuzoi të enjten akuzat për shpëlarje parash, për çka në prokurorinë ...

Read More »

Kostunica fle rehat

Kryetari i Partisë Demokratike Serbe (DS), Vojislav Kostunica, deklaroi se sa ka qenë kryeministër i ka respektuar ligjet e Serbisë, dhe se ka ndërgjegjeje të pastër për sa i përket akuzave të diplomatëve amerikanë se ai nuk e respektoi planin ...

Read More »