Home / Rajoni (page 392)

Rajoni

Sheshel: Rroftë Serbia e madhe

Simboli i spastrimit etnik, lideri i radikalëve serbë, Vojislav Sheshel, është kthyer nga Gjykata e Hagës, ku ka qenë i akuzuar për krime lufte. Me këngë për Kosovën, në një rrëmuje totale, rreth një mijë simpatizantë besnikë kanë dalë për ...

Read More »

Stërvitje ushtarake serbo-ruse kundër terrorizmit

Një stërvitje ushtarake mes Rusisë dhe Serbisë kundër terrorizmit, të koduara ”SREM 2014” ka shkaktuar shqetësim të madh në diplomacinë evropiane pasi kjo korrespondon me politikat ekspansioniste ruse drejt shteteve të tjera sovrane, njofton agjencia e lajmeve preshevajonë.com. Pamjet dhe ...

Read More »

Aleancë e re energjetike në Mesdheun Lindor

Greqia, Qiproja dhe Egjipti duan të bashkëpunojnë më ngushtësisht në fushën e energjisë. Me konkertisht bëhet fjalë për rezerva nafte në bregdetin e Qipros. Në një takim në Kajro Presidentët e Egjiptit dhe Qipros, Abdel Fattah al-Sisi dhe Nikos Anastasiades, ...

Read More »