Home / Rajoni (page 400)

Rajoni

Maqedonia duarzbrazur nga samiti i BE-së

Nuk ka datë për fillimin e negociatave për Maqedoninë as në Samitin e dhjetorit të Bashkimit Evropian. Në takimin e krerëve të shteteve anëtare të BE-së, nuk u shqyrtua mundësia për dhënien e datës, por u miratua një konkluzion sipas ...

Read More »

Ndalohen 44 imigrantë klandestinë afganë

Policia serbe ndaloi sot 44 migrantë klandestinë me origjinë afgane që kaluan ilegalisht kufirin duke ardhur nga Bullgaria, si dhe një kontrabandist bullgar të akuzuar për trafik qëniesh njerëzore. Klandestinët u gjendën brenda një furgoni që drejtohej nga një shtetas ...

Read More »

Qeveria e re merr miratimin e Parlamentit

Parlamenti i Republikës Srpska miratoi gjatë mbrëmjes së djeshme qeverinë e re të këtij etniteti të serbëve boshnjakë, e krijuar dy muaj pas zgjedhjeve të tetorit në këtë vend që është etnikisht i ndarë. Kabineti i ri do të drejtohet ...

Read More »

Fjalim vjetor i Ivanovit para deputetëve

Presidenti i Republikës së Maqedonisë Gjorge Ivanov sot do të mbaj fjalimin vjetor para deputetëve të Kuvendit të Maqedonisë.  Ky është fjalim i rregullt i presidentit të shtetit Ivanov para deputetëve i cili zakonisht mbahet para fundit të vitit kalendarik.

Read More »