Home / Arte (page 130)

Arte

Martohet Elisabetta Canalis

Elisabetta Canalis, ish e dashura e George Clooney, është martuar me të fejuarin e saj Brian Perry në Itali vetëm disa ditë para se vetë aktori të martohet me Amal Alamuddinin në Venecia. 36-vjeçarja Canalis u martua me 46-vjeçarin në ...

Read More »

Rrëfimtari

Një herë në një vend x , një ministër të brendshëm e pyetën se kush kishte qenë ministër i brendshëm në kohën e Shekspirit. -Nuk e di , i ishte përgjigjur ministri. -Por kur nuk e di ti që je ...

Read More »

Darka e një fillimi të ri

Çifti i aktorëve Romir Zalla dhe Suela Bako ekranizojnë tregimin e Faik Ballancës Çifti i bashkëshortëve artistë, aktori i njohur i “Portokallisë” Romir Zalla dhe regjisorja Suela Bako, së bashku me vajzën e tyre 10-vjeçare, Kaltrina, kanë sjellë në një ...

Read More »

Saimir Pirgu në Operan Mbretërore

Tenori shqiptar me famë botërore, Saimir Pirgu, rikthehet në Operan Mbretërore të Londrës, ku bashkë me Ermonela Jahon, një dekadë më parë, të dy këta artistë shqiptarë debutuan në këtë shtëpi operistike prestigjioze. Pirgu filloi mbrëmë serinë e performancave të ...

Read More »

Nga Shekspiri te Viktor Eftemiu

Teatri Eksperimental “Kujtim Spahivogli” prezanton repertorin e 2014-2016 Teatri Eksperimental “Kujtim Spahivogli” ka prezantuar dje repertorin për sezonin 2014-2016, si dhe bordin artistik të këtij institucioni. Një repertor ku ndërthuret dramaturgjia klasike me atë bashkëkohore, pritet ta bëjë këtë institucion ...

Read More »