Home / roze (page 50)

roze

Neruda në ekranin e madh

Jeta e poetit kilian dhe laureatit të Nobelit për Letërsinë, Pablo Neruda vjen në ekranin e madh në një film të kandiduar për çmimin “Golden Globe”. Historia e filmit të quajtur thjesht “Neruda” është gjysmë e trilluar dhe përqendrohet në ...

Read More »

Nderohet Ryan Reynolds

Bulevardit të Famës në Hollivud iu shtua ylli i 2596, që nderon aktorin me origjinë kanadeze, Ryan Reynolds. Për aktorin, ngjarja ishte tepër e rëndësishme dhe këtë e tregon fakti se kishte marrë me vete të gjithë familjarët e tij: ...

Read More »

Sozia e Chloe Moretz

Një vajzë nga FIlipinet ka lënë pa fjalë fansat e aktores Chloe Moretz. Në një foto të publikuar në “Twitter” Edcel Ched shfaqet duke punuar në një “fast food”. Megjithëse pa ndonjë gjë të veçantë në vetvete, foto u përhap ...

Read More »

Puthje në tapetin e kuq

Një personazh që tërhoqi jo pak vëmendje në tapetin e kuq “The Critics’ Choice Awards” ishte aktorja simpatike Amy Adams. Ajo ishte e shoqëruar nga bashkëshorti i saj Darren Le Gallo me të cilin është martuar përpara një viti. Çifti ...

Read More »

“Critics’ Choice Awards”

Sezoni i çmimeve kinematografike nisi të dielën me edicionin e 22-të të “Critics’ Choice Awards” në qytetin bregdetar të Santa Monicas në Los Angeles. “La La Land”, një film “musical” i kohëve moderne, me protagonistë Emma Stone dhe Ryan Gosling, ...

Read More »

Kubë, Oliver Stone lavdëron Castron

Në festivalin ndërkombëtar të filmit në Havana, regjisori amerikan Oliver Stone nuk ia kurseu lëvdatat ish-udhëheqësit revolucionar të Kubës, Fidel Castro, të cilin e quajti një personazh për të gjitha stinët. Për Stone, i cili gjendet në ishullin e Karaibeve ...

Read More »