Home / Sporti (page 102)

Sporti

Modric e ka refuzuar Chelsean

Menaxheri i Chelseat, Jose Mourinho, ka njoftuar se ai e kishte kërkuar Luka Modricin në Stamford Bridge, mirëpo kroati e kishte refuzuar ofertën e portugezit. Mesfushori 28-vjeçar kaloi në Bernabeu në vitin 2012 nga Tottenhami dhe luajti nën urdhrat e ...

Read More »

Roma: Destro nuk është në shitje

Roma e ka paralajmëruar Juventusin se nuk dëshiron ta shesë sulmuesin Mattia Destro. Italiani pëlqehet nga trajneri Massimiliano Allegri, i cili i ka kërkuar shërbimet e tij. Megjithatë, sipas Corriere della Sera, drejtori i Giallorossëve, Walter Sabatini, e ka informuar Juven ...

Read More »

Tifozët e Lacios kërcënojnë Taren!

Karriera – Igli Tare luajti në tre vitet e fundit të karrierës së tij si futbollist, 2005-2008, në radhët e skuadrës së Lacios. Pasi mbylli kontratën me këtë klub, ai kreu kursin përkatës dhe u diplomua me notat maksimale për drejtor ...

Read More »

Wolfsburg e do Mustafin

Sipas shtypit gjerman, Wolfsburg ka filluar të shfaq interesim për shërbimet e mbrojtësit nga Gostivari, Shkodran Mustafit, të cilin e shohin si pasuesin ideal të Felipe Lopes. Siç transmeton Tribuna, Wolfsburg ka vendosur në “radar” mbrojtësin e Sampdorias, Shkodran Mustafin. ...

Read More »

Varane ende në radarin e Chelseat

Raphael Varane mbetet një prej lojtarëve më atraktiv për Jose Mourinhon. The Independent shkruan se lojtari është ende në bisedime për të ardhmen e tij me Realin. Në rast se Chelsea sheh se nuk ka pajtueshmëri mes Realit dhe mbrojtësit, ...

Read More »

Di Maria lojtar i PSG?

Angel Di Maria është shumë pranë kalimit të tij te Paris Saint-Germain. Argjentinasi pritet t’i bashkohet ekipit francez në një marrëveshje të vlefshme 8 milionë euro në vit. Transferi eventual do të jetë rreth 65 milionë euro sipas Marca dhe ...

Read More »

Southampton kërkon 30 mil për Schneiderlin

Southamptoni ka njoftuar Arsenalin dhe Tottenhamin për çmimin e mesfushorit Morgan Schneiderlin. 30 milionë euro janë të hollat që klubet duhet t’i paguajnë nëse dëshirojnë lojtarin. Mbetet të shihet nëse dikush sipas Guardian do të tentojë të paguajë një shumë ...

Read More »