Home / Sporti (page 120)

Sporti

Gjermania me mund në çerekfinale

Gjermania ka siguruar pjesëmarrjen në çerekfinale të Kampionatit Botëror pas fitores së vështirë (2-1) kundër Algjerisë, të cilën e arriti pas vazhdimeve. Algjerianët luajtën më mirë në minutat e para duke e rrezikuar portën e Neuer. Madje arritën të shënojnë, ...

Read More »

Muaji i Ramazanit dhe futbolli

Muaji i shenjtë i Ramazanit që sapo filloi, po i përball disa nga futbollistët e Botërorit në Brazil me probleme. Kjo nuk ndodh shpesh, por ja që këtë vit ndodhi përsëri. Për herë të parë që nga viti 1986, Ramazani ...

Read More »

Kosta Rika përjashton Greqinë

Kosta Rika është kualifikuar në çerekfinale të Kampionatit Botëror duke eliminuar Greqinë pas ekzekutimit të penaltive, në përballjen e të tetës së finales që u zhvillua në Arena Pernambuco në Recife. Është pritur që këto dy skuadra të jenë të ...

Read More »

Brazili ne cerekfinale me mundime te medha

Brazili ka arritur të kualifikohet në çerekfinale të Kampionatit Botëror, Brazili 2014, pasi eliminoi Kilin në penalti, sepse rezultati 1-1 nuk përcaktoi fituesin në kohë të rregullt. Kili startoi me formacionin më të fortë, ku Vidal dhe Sanchez udhëhoqën ekipin ...

Read More »

Kualifikohet Algjeria, fiton edhe Belgjika

Belgjika triumfoi 1:0 ndaj Koresë së Jugut për ta vazhduar serinë e fitoreve dhe kualifikimin më tej, teksa në fazën tjetër kaloi edhe Algjeria, pas barazimit 1-1 me Rusinë. Belgët dominuan në pjesën e pare, por ndëshkimi me karton të ...

Read More »

Suarez pezullohet për katër muaj

FIFA përjashtoi nga nëntë ndeshje ndërkombëtare lojtarin e Uruguajit Luis Suarez, i cili dy ditë më parë kafshoi në fushë një lojtar Italian. FIFA e pezulloi Suarezin për katër muaj nga aktivitetet e futbollit dhe e gjobiti me 112 mijë ...

Read More »

Rama mes nje gjermani dhe nje amerikani duke pare ndeshjen

Gjermania dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë dy skuadrat e kualifikuara për më tej në Botërorin e Brazilit, ndërkohë që Portugalia dhe Gana do të kthehen në shtëpi. Ky ishte një nga grupet më të forta të këtij Botërori. ...

Read More »

Carvalho ekspozon më shumë se që duhet Ayewin (FOTO)

William Carvalho i Portugalisë la të zhveshur për një moment anëtarin e Ganës, Jordan Ayew. William Carvalho dhe Jordan Ayew janë dy protagonistët e një incidenti qesharak në sfidën Portugali-Ganë. Anëtari i portugezëve, Carvalho e la gati të zhveshur për ...

Read More »