Home / Sporti (page 59)

Sporti

Champions, Real dhe City në gjysmëfinale

Real Madrid dhe Manchester City janë dy gjysmëfinalistët e parë të Champions League. Madrilenët përmbysën gjithçka në “Santiago Bernabeu” duke fituar 3-0 pasi kishin humbur 2-0 ndeshjen e parë, ndërsa anglezët mundën 1-0 Paris Saint Germain. Cristiano Ronaldo ishte heroi ...

Read More »

UEFA, kontrolle antidoping Kombëtares

Në një momente gjjithë bota sportive është vënë nën hijen e dyshimit për shkak të dopinigut, UEFA ka vendosur të bëjë kontrolle antidoping. Kësaj procedure nuk i ka shpëtuar as skuadra jonë përfaqësuese, ku disa futbollistë të saj u përzgjodhën ...

Read More »