Home / Sporti (page 85)

Sporti

FSHF, Duka: Fitoi drejtësia dhe futbolli

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka, në një konferencë për shtyp pas vendimit të Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv që i dha 3 pikët Shqipërisë për ndeshjen ndaj Serbisë, tha se është i emocionuar për shkak se fitoi drejtësia ...

Read More »

Itali–Andrea Pirlo largohet nga Juventusi

Mesfushori legjendar italian, Andrea Pirlo, nuk do të jetë pjesë e Juventusit në sezonin e ri futbollistik. Sot edhe zyrtarisht ai njoftoi kalimin e tij te skuadra nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, New York City. Skuadra e Juventusit përmes një komunikate ...

Read More »

Nisin lojërat olimpike evropiane

Sot nisin Lojërat olimpike Evropiane.  ​Lojërat Olimpike Evropiane do të nisin sot në Baku të Azerbajxhanit. Azerbajxhani nga sot e deri më 28 qershor do të jetë mikpritës i më shumë se gjashtë mijë sportistëve nga 49 vende të cilët do ...

Read More »

Shkëlqim Muça prezantohet si trajner i Tiranës

Shkëlqim Muça, trajneri i ri i Tiranës, është prezantuar këtë të premte në ambientet e stadiumit “Selman Stërmasi”. Ky është një rikthim për Muçën tek bardheblutë dhe, sipas presidentit Refik Halili, bëhet fjalë për një kontratë 3-vjeçare. 55-vjeçari, një ikonë ...

Read More »