Home / Sporti (page 89)

Sporti

Partizani fiton derbin dhe arratiset

Partizani ka fituar derbin e 140-të të kryeqytetit kundër Tiranës dhe është arratisur përsëri i vetëm në kreun e renditjes së Kategorisë Superiore. Fitorja 2-0 ndaj rivalëve historikë bardheblu ka qenë shumë domethënëse për të kuqtë, duke pasur parasysh se ...

Read More »

Ancelotti vazhdon kontratën me Real Madridin

 Sipas gazetës sportive madrilene, Marca, Carlo Ancelotti ka arritur marrëveshje me presidentin e Real Madridit, Florentino Perez, për vazhdimin e kontratës deri në vitin 2017, shkruan gazeta Express. Tekniku Italian, Carlo Ancelotti, do të mbetet në Real Madrid të paktën ...

Read More »