Home / Keshilla (page 19)

Keshilla

Avantazhet që i sjell jetës suaj biçikleta

Përdorimi i biçikletës ju formëson mendimin dhe rrit ndjeshëm gjendjen tuaj emocionale. Aktiviteti fizik në përgjithësi është një çudibërës për shëndetin dhe mban larg sëmundje nga më të rrezikshmet Njerëzit që ngasin biçikletën, për arsye shëndetësore, shpesh marrin avantazhe si: ...

Read More »

Një grusht arra në ditë mban kancerin larg

Të hash një grusht me arra në ditë ju ndihmon në ngadalësimin e rritjes së tumorit kancerogjen, sipas një studimi të ri. Sipas shkencëtarëve, acidet yndyrore Omega3 tek arrat mund të reduktojnë inflamacionin në qelizat kanceroze të zorrëve. Përveç kësaj, ...

Read More »