Home / Moda (page 30)

Moda

Si ta kombinosh këmishën xhins

Këmisha xhins është copa perfekte për t’u kombinuar me çdo lloj veshjeje: fund, pantallona (të gjata e të shkurtra), por po ashtu, ajo mund të kombinohet edhe me vetë pantallonat xhins, duke krijuar rehati e komoditet absolut. Një ndër veshjet ...

Read More »

Shijoni 50 hijet e Marsalias

Është një ngjyrë e veçantë, e ëmbël, provokuese, joshëse, dehëse; një tonalitet i vishnjës, i cili më shumë ka pigmentin e verës së kuqe. Është ngjyra panton e 2015-ës. E përzemërt, elegante, tërheqëse, universal, e përkryer në këtë kohë të ...

Read More »

Veshjet e javës pranverore

Shikoni disa propozime që vijnë nga bota e modës. Pavarësisht se moti i ftohtë, ende nuk është larguar përfundimisht, hapat e parë kanë filluar të duken në veshjet e pranverës duke nisur edhe nga veshjet. Këto janë propozimet e kësaj ...

Read More »

Flokë si modelet në skenë

Trendi i ri i flokëve nga modelet në skenë mund të konsiderohet pa frikë floku natyral, me shkëlqim dhe majat pak të shkujdesura me onde. Modeli i flokëve që kemi parë dhe adhuruar të femrat italiane të viteve 1980, nisi ...

Read More »

Femrat dhe rrobat e ngushta

Fotografi Justin Bartels zbuloi se kur të dashurat e tij hiqnin rrobat, ato kishin shenja të kuqe të cilat nuk largoheshim për shkak të rrobave të ngushta. Sa prej këtyre shenjave i keni pasur edhe ju? Çdo ditë veshim rroba ...

Read More »

Pranverë pa taka?

Ka ardhur koha për të ndryshuar garderobën. Por çfarë do veshim këtë pranverë? Revistat e modës na vijnë në ndihmë. Për fat të mirë, një pjesë e mirë e veshjeve të pranverës së shkuar do të na hyjnë në punë, ...

Read More »