Home / Moda (page 9)

Moda

Manikyri që duhet të përdorni tani

Stinët po ndryshojnë; koha po ngrohet; ju jeni akoma me manikyrin e zi? Cilado qoftë arsyeja juaj, thyeni monotoninë me një nga këto trende të manikyrit për pranverën. Manikyri French është elegant, por këtë pranverë vjen me një ndryshim. Nuk ...

Read More »

Veshja e duhur në këtë kohë

Që të mos humbisni kohën tuaj duke kërkuar në garderobë, ju sugjerojmë veshjen me të cilën Kandall Jenenr u shfaq në Los Angeles. Një uniformë e thjeshtë dhe perfekte: një T-shirt, xhinse, çizme deri në kyçin e këmbës dhe një ...

Read More »

Elsa Schiaparelli rikthimi i një miti

E para stiliste femër në kopertinën e Time. Rivale e përjetshme e Coco Chanel. Rilind Maison Schiaparelli. Nëse Franca do të kishte një mit të padiskutueshem si Coco Chanel, një Itali e tërë do të krenohej me “rivalen” e saj…Elsa Schiaparelli. E ...

Read More »