Home / Politika / Nishani dekreton “reformën”

Nishani dekreton “reformën”

Presidenti i Republikës dekretoi ndryshimet kushtetuese të miratuara nga Kuvendi javën e kaluar.

Me dekretin e marrë nga Presidenca dhe kalimin e 7 ligjeve kryesore të paketës së reformimit të drejtësisë, u hapet rruga ngritjes së institucioneve të reja të akuzës dhe gjyqësorit.

Ndryshimet kushtetuese u miratuan në orët e para të së premtes pas seancës maratonë në Kuvend dhe negociatave të gjata mes maxhorancës e ndërkombëtarëve nga njëra anë dhe opozitës nga ana tjetër.

One comment

  1. Nishani.Ti je nje hajdut I kopese te fashizmit te sali berishes lulezim bashes,jozefina topallit,Adriatik llalles xh zagarit(I saliut) dhe I plehrave te PD fashiste.Prit.

Leave a Reply

%d bloggers like this: