Home / roze / Rikthehen Metallica!

Rikthehen Metallica!

Metallica njoftoi publikimin e një albumi të ri në 18 nëntor të këtij viti, albumi i parë pas 8 viteve i grupit të famshëm amerikan.

“Hardwired … To Self-Destruct” do të përmbajë 80 minuta muzikë dhe gjithashtu është titulli i këngës së parë të këtij albumi, që u publikua me videoklipin shoqërues në Youtube mbrëmjen e së enjtes.

Albumi do të jetë i njëmbëdhjeti për Metallica, që përbëhet nga vokalisti-kitarist James Hetfield, bateristi Lars Ulrich, kitaristi Kirk Hammett dhe basisti Robert Trujillo.

Albumi i fundit i Metallica është “Death Magnetic” në vitin 2008.

Leave a Reply

%d bloggers like this: