Home / Bota / Amerika / Hillary Clinton mund të largohet nga gara presidenciale

Hillary Clinton mund të largohet nga gara presidenciale

Partia Demokratike në Shtetet e Bashkuara të Amerikës pritet që të thërrasë një takim urgjent për të diskutuar mundësinë e zëvendësimit të Hillary Clinton, pas probleme të saj shëndetësore.

Mjeku personal i 68-vjeçares tha se ajo vuan nga pneumonia dhe kjo ishte arsyeja përse u ndje keq në ceremoninë përkujtimore të sulmeve terroriste të 11 Shtatorit 15 vite më parë në Nju Jork.

Kur kanë mbetur edhe 57 ditë nga votimi për të zgjedhur presidentin amerikan, demokratët po konsiderojnë seriozisht mundësinë e zëvendësimit të Clinton.

Kështu raportojnë disa media amerikane, pas lajmeve të kohëve të fundit se bashkëshortja e Bill Clinton është sëmurë.

Leave a Reply

%d bloggers like this: