Home / Bota / SHBA, dy të vrarë nga të shtënat në Filadelfia

SHBA, dy të vrarë nga të shtënat në Filadelfia

Autoritetet thonë se personi i cili ishte jashtë kontrollit, duke shtënë në rrugët e Filadelfias ka vrarë një grua dhe ka plagosur pesë të tjerë, në mesin e të cilëve edhe dy policë, para se policia të ndalonte marshimin e tij të duke vrarë.

Komesari i policisë në Filadelfia, Richard Ross tha se policia është vënë në ndjekje të sulmuesit të dyshuar të premten në mbrëmje, pasi nga prita kishte sulmuar policen Sylvia Young duke qëlluar disa herë në krah dhe në jelekun mbrojtës.

Leave a Reply

%d bloggers like this: