Home / Politika / Nishani pritet nga Presidenti amerikan, Barack Obama

Nishani pritet nga Presidenti amerikan, Barack Obama

Presidenti Bujar Nishani dhe Zonja e Parë, Odeta Nishani morën pjesë në pritjen e dhënë nga Presidenti Barack Obama dhe Zonja e Parë e SHBA-ve, Michele Obama.

Bujar Nishani, në kuadrin e pjesëmarrjes në punimet e Sesionit të 71-të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, ndodhet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, aty ku ka zhvilluar takime dypalëshe me Sekretarin e Përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-moon, me Presidentin e Republikës së Polonisë, Andrzej Duda si dhe me Presidenten e Republikës së Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitaroviç.

Leave a Reply

%d bloggers like this: