Home / Bota / Trump fiton Floridan

Trump fiton Floridan

AP konfirmon se me projektimin e vet, Trump merr Floridan.

Florida është shteti që ka pasur garën më të ngushtë në zgjedhjet e fundit, ku Obama fitoi me dallim të vogël, e këtë herë duket se Trump i ka sjellë fitoren Republikanëve.

Florida ka 29 vota elektorale dhe është nga shtetet më të rëndësishme.

Leave a Reply

%d bloggers like this: