Home / Bota / Paris/ Të shtëna në aeroportin Orly, polici qëllon për vdekje agresorin

Paris/ Të shtëna në aeroportin Orly, polici qëllon për vdekje agresorin

Një person është qëlluar me armë nga policia franceze pasi po përpiqej t’i merrte armën një oficeri të aeroportit Orly në Paris.

Disa pjesë të aeroportit u evakuuan dhe pasagjerët nuk u lejuan të zbrisnin nga avioni pasi dëshmitarët raportuan se dëgjuan të shtëna.

Një operacion i madh me forca te shumta sigurie po vazhdon teksa ekspertët e çmontimit të bombave kanë shkuar në vendngjarje.

Leave a Reply

%d bloggers like this: