Home / Politika / Aleati i qeverisë thirrje Nishanit: Ul në tryezë Ramën e Bashën

Aleati i qeverisë thirrje Nishanit: Ul në tryezë Ramën e Bashën

Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi thotë se kriza politike po thellohet, ai i bën thirrje Presidentit Nishani të mbledhë tryezën e konsensusit. Aleati i Ramës e Metës në mazhorancën e majtë thotë se Presidenti duhet të ushtrojë rolin e tij në favor të zgjidhjes së situatës që po komplikohet çdo ditë. Ai tha se Rama dhe Basha duhet të nisin negociatat për të çuar vendin drejt zgjedhejeve të lira.

Leave a Reply

%d bloggers like this: