Home / roze / Një lajm i keq për Eddie Murphy

Një lajm i keq për Eddie Murphy

Komediani Charlie Murphy, vëllai i madh i aktorit Eddie Murphy, ka ndërruar jetë në moshën 57-vjeçare pas një beteje me leuçeminë.

Vdekja e tij u konfirmua të mërkurën nga përfaqësuesi Domenick Nati. aktori komik ka luajtur në një sërë filmash të njohur dhe zëri i tij ka animuar seritë e The Boondocks.

Së fundmi ai ka luajtur si Marshal Williams në serialin televiziv “Power”. Gjithashtu ka shkruar për Paper Soldiers, Vampire in Brooklyn dhe Norbit.

Murphy përdori historitë e tij të takimeve me njerëz të famshëm dhe të pasur, për të krijuar skeçet e spektaklit.

Ai rrëfeu se si Prince luante basketboll me Muprhy dhe ishte e pabesueshme, pasi pas lojës këngëtari i famshëm bëri petulla. Figura të njohura të artit kanë shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të tij.

Leave a Reply

%d bloggers like this: