Home / Rajoni / Maqedonia / Vazhdojnë bisedimet për qeverinë e re

Vazhdojnë bisedimet për qeverinë e re

Kreu i LSDM-së dhe njëherit mandatar për formimin e qeverisë së re, Zoran Zaev sot do t’I vazhdoj bisedimet për formimin e qeverisë së re me partitë politike parlamentare të cilat me firmat e tyre u bënë pjesë e shumicës parlamentare. Raportohet se Zaev sot do të zhvilloj një takim me kreun e Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela. Ky i fundit për sot ka paralajmëruar një konferencë për shtyp, e para pas zhvillimeve të 27 prillit në Kuvend.

Leave a Reply

%d bloggers like this: