Home / Arte / Rikthehen të mëdhenjtë e muzikës, shpallen finalistët e Festivalit të 56-të të Këngës në RTSH

Rikthehen të mëdhenjtë e muzikës, shpallen finalistët e Festivalit të 56-të të Këngës në RTSH

Mes 70 këngëve që kanë aplikuar për tu ngjitur në skenën e Festivalit të 56-të të Këngës në RTSH, komisioni ka përzgjedhur 22 Finalistet të denja për të mbërritur tek publiku. Komisioni prej 5 anëtarësh në përbërje të të cilit janë Markelian Kapidani, Luan Zhegu, Ben Andoni, Sokol Marsi, Edmond Rapi kë percaktuar fitues këta emra sipas rendit alfabetik:
1-Artemisa Mithi
2-Bojken Lako
3-David dhe Genc Tukiqi
4-Denisa Gjezo
5-Elton Deda
6-Ergi Bregu-Latifllari
7-Eugent Bushpepa
8-Evans Rama
9-Grupi “AKULLTHYESIT”
10-Grupi “NA” dhe Festina Mezini
11-Grupi “LYNX”
12-Inest Neziri
13-LORELA
14-Manjola Nallbani
15-Mariza Ikonomi
16-Orgesa Zaimi
17-Redon Makashi
18-Rezarta Samja dhe Luis Ejlli
19-Stefi dhe Endri Prifti
20-Tahir Gjoci
21-Voltan Prodani
22-Xhesika Polo

One comment

  1. EUROVISION 2018 – ALBANIA
    PIEDESTAL – Inis Neziri
    https://www.youtube.com/watch?v=75sEdGED920

Leave a Reply to robbi Cancel reply

%d bloggers like this: