Home / Politika / Rama: Shqipëria, i vetmi vend ku opozita shkatërron procesin e integrimit

Rama: Shqipëria, i vetmi vend ku opozita shkatërron procesin e integrimit

Kreu i qeverisë nënvizoi se edhe në Maqedoni e Bullgari, ku ka shumë konflikte politike, kur vjen puna për Evropën politika bashkohet.

“Në Maqedoni e dimë sa e vështirë është bashkëjetesa shumicë-opozitë, por kurrë nuk ndodh kjo që ndodh këtu te ne; Në Bullgari jeta politike është shumë konfliktuale, por qysh kur nisi përgatitja për presidencën bullgare, shumica dhe opozita u ulën në tryezë dhe u bënë bashkë sepse brenda kufijve ka mendje të ndryshme, si në çdo familje, por jashtë kufijve populli dhe flamuri janë një”, u shpreh Rama.

One comment

 1. Ndersa dje keta antishqqiptar, braktisen paralamentin
  dhe smuaren pjes ne nje deklarat te perbashket, qe ka
  te bej me integrimin e SHqiperis ne BE. NJemij her turp, per kete opozit, qe del nga misjoni i saj dhe kethehet ne kamikaze e shqiptareve.
  Ishte i vetmi rast, per ti treguar botes, se kur vjen problemi i interesit kombetar, shqiptaret behen bashk.
  Kaq jan erur syt per pushtet kesaj opozite, sa kerkon ti ver zjarin SHqiperis, ta ler ne vendnumuro, te terhiqet zvar, sideri me sot.
  Pavaresisht, larove e balove, babaleve, qe lehin cdo dit, per tu dhen shqiptareve, drit , uje, pun e para, si asnjher. Kjo esht demagogjia e radhes, vetem e vetem , per ti mashtruar shqiptaret.
  Te gjith e dim,, se para pes vjetesh, keto mostra , kan qen ne pushtet dhe e cuan SHqiperin ne gremin, e lan me borxhe te medha, krim, e koorupsjon, drog e anarshi dhe tani, mbjellin e ndjellin vetem zi, per kete qever, e cila ka shum kusure, por ndryshimet dhe rreformat qe ka ndermar e po implementon, dote japin rezultatae, si kurese kan filluar te duken.
  Protestat, jan te ligjeshme dhe te domosdoshme, ne nje vend demokratik, por te besh thirje fashiste, per te rezuar qeverin me dhun, duke tjekur zvar kryeemiistrin, kjo esht antidemokrtoike. Qeveria rezohet e zevendesohet vetem me vot. Mjer ai qe se kupton dhe u beson ketyre kameleoneve, qe jan akuzuar dhe kan abuzuar me pushtetin, kan vjedhur, kan vrar, kan shitur interesat kombetare. Pranda me fjal, bejn sikur jan pro hapjes te negocjatave, ne praktik, sabotojn rreformen ne drejtesi, se sduan Vettingun, qe duhet e dote behet.
  Ai qe ka sy, le te shikoi, ai qe ka vesh, le te degjoi, SHqiperia , ka ndryshuar per mir. por keta te ashtuquajtur, opozitar, Basha, Berisha, Monika, Titet e kusar e zagar qe bertasin, duhen bojkotuar me 26 Maji.

Leave a Reply

%d bloggers like this: