Home / Opinion / Është vetë Lulzim Basha, jo këta…

Është vetë Lulzim Basha, jo këta…

Erjon Brace

Jo mor jo!

Kjo nuk eshte pune e ketyre dy horrave dhe, ketij medemek gazetarit!

Eshte Lulzim Basha ne krye te kesaj historie.

Lulzim Basha!

Pa te dhe parate e shumta te tij, do ishte nje histori banale qe nuk do i bente pershtypje kujt;

Do ishte thjesht filmi humoristik Babale & Babole!

Lulzim Basha dhe dy ministrat e tij te Drejtesise, dale solemnisht nga selia e nje institucioni kushtetues- Opozita, perfshire ne sulmin kriminal mbi ministrin e Brendshem dhe forcat e Sigurise Publike, jane pergjegjesit kyc, kryesore, te gjithe kesaj qe ka ndodhur.

Ceshtja Babale

View Results

Loading ... Loading ...

Pa mendoni pak;

Nese keta te tre do inskenonin te njejten gje, a do te gjenin ekran ku te shfaqeshin?

Jo! Sic edhe ka ndodhur ne fakt!

Lulzim Basha dhe dy ministrat e tij te Drejtesise, i dhane ze e figure nje historie kriminale, per te cilen, qe gjate pergatitjes kane qene ne dijeni te plote.

Me nje synim te qarte;

Goditjen e reformës në drejtësi në kulm të veprimit të saj mbi kupolën e korruptuar të drejtësisë!

Me nje qellim edhe me te qarte;

Rikthimin në pushtet!

Kur u shfaqen ne maj, ju dukej e thjeshte, argetuese, sukses, revansh politik mbi nje shumice te hutuar nga mungesa e besimit edhe mes vetes, mes njeri tjetrit;

Tani qe drejtesia po vepron- per mua pergjysem, ju duket sulm mbi opoziten!

Eshte kriminale qe opozita ne vend, organizon dhe i del zot inskenimeve te tilla mafioze!

Me 10 maj te ketij viti, fill pas sulmit te Lulzim Bashes dhe dy ministrave te Drejtesise ndaj ministrit te Brendshem Fatmir Xhafaj, kam shkruar:

Mafia kështu sulmon.

Në fillim nis me delegjitimimin, pastaj të iziolon, ndaj nga njerëzit, të lë vetëm dhe në fund të ekzekuton.

Nëse nuk ka drejtësi.

Gjithnjë nëse nuk ka drejtësi!

Leave a Reply

%d bloggers like this: