Home / Politika / Reagon Balla: Ç’koicidencë! Protesta në Tiranë dhe në Beograd

Reagon Balla: Ç’koicidencë! Protesta në Tiranë dhe në Beograd

Sekretari i Partisë Socialiste Taulant Balla përmes një statusi në “Twitter” shkruan se një koicidencë e madhe është shënuar sot. Balla shkruan se sot kishte protesta opozitare në Shqipëri, Mal të Zi dhe në Serbi. Sipas Ballës, në Shqipëri protestohet kundër reformës në drejtësi.

  • foto galeri

“Çfarë koincidence sot? Në të njëjtën orë, në 18.00 protesta u organizuan në Tiranë, Beograd dhe Mal të Zi (disa qytete). Në Shqipëri janë protesta të qarta të organizuara nga disa politikanë të korruptuar kundër Reformës së Drejtësisë, duke u përpjekur të dëmtojnë hapjen e negociatave të anëtarësimit të Shqipërisë në BE”, nënvizon Balla, i cili ka zgjedhur të shkruajë me gjuhën e ndërkombetareve.

Leave a Reply

%d bloggers like this: