Home / Politika / Braçe-Bashës: Nëse kriza zgjidhet me arrestime ti je i pari në radhë, po hetohesh paralelisht në SHBA e Shqipër

Braçe-Bashës: Nëse kriza zgjidhet me arrestime ti je i pari në radhë, po hetohesh paralelisht në SHBA e Shqipër

Zëvendëskryeministri Erion Braçe ka reaguar lidhur me deklaratën e kreut të PD-së, Lulzim Basha nga Divjaka, i cili tha se kriza politike zgjidhet vetëm me arrestime politikanësh.

Braçe thekson se kreu i PD është një nga personat e parë në listë që do i përgjigjet ligjit, jo vetëm për pasuritë e pajustifikuara, shitjen e territorit shqiptarë, vrasjet e 21 janarit, por dhe për hetimin e fundit në SHBA dhe Shqipëri.

“Po në këtë vend duhet të marrë fund pandëshkueshmëria për politikanë, kriminelë me e pa organizim, biznesmenë të paligjshëm. Por ti je i pari në radhë; Jo se dua unë kështu, por se ti ke vendosur cv-në tënde të parën në atë radhë”, shprehet zv.kryeministri.

Në vijim, Braçe shton se “ke vjedhur si kërkush aq sa nuk justifikon dot asgjë nga plaçka jote e pamatë, shpenzimet e tua te luksit; Ke vrarë si dikush tjetër mu në mes të bulevardit dhe për shkak moshe ai ta lëshon vendin me qejf; Ke shitur këtë vend duke qeshur e pa t’u skuqur surrati na i shite shitjen për blerje territoresh edhe pse në humbëm territor e zeza në të bardhe; Je i vetmi tani që hetohesh paralelisht në SHBA e në Shqipëri për një krim që është me i rëndë se pastrimi i parave!”.

Po ashtu, Braçe thotë Basha nuk ka qenë në Divjakë, po ka montuar kronikën ndërsa vazhdon pushimet.

“Lulzim Basha dje në Divjakë? Epo mirë, po përgjigjem për të dyja edhe pse këtë është gabim ta marrësh seriozisht. E para, Lulzim Basha nuk ka qenë dje në Divjakë siç thanë të gjithë mediat vizive e portalet dje, gazetat sot! Ju thashë, Lulzim Basha e ka rrenën në ADN! Lulzim Basha ka qenë në Divjakë të enjten që shkoi.U habita që mediet e PD-së dhe mediave vendore i kish kërkuar të mos e bënin publike vizitën! Dje e kuptova, ky bën kronika televizive me shumicë për t’i gënjyer të gjithë me punën e palodhur në ditët kur nuk është fare! Lulzim, unë nuk e kuptoj pse të vjen turp të thuash që po pushon! Ja ku e ke rivalin për të drejtuar opozitën që po pushon dhe jo vetëm ja tregon ngjyra por edhe e thotë publikisht çdo ditë!”, shprehet ai

Po ashtu, Braçe shton se “është krejt njerëzore të pushosh! Është krejt njerëzore edhe të gënjesh siç bën ti!  Po arsyen se gjej! Pse duhet të gënjesh kur pushon! Dhe nuk me plas hiç pse gënjen mediat më të mëdha në vend që të kane ty krye lajm me rrena, por pse gënjen njerëzit, ata të opozitës se pari për një gjë krejt normale siç pushimet!”

“Ti gjithë jetën ke shitur atë që s’je, po pse nuk zë mend tani që të gjithë kanë kuptuar tamam se cili je?! Në anë tjetër, kur thërret njerëzit për mbledhje në vakt dreke, bëj atë që është njerëzore, merri për drekë; Mos ha veç ti e shpura e vogël e jotja, merri dhe ata, pak janë! Mos i lerë pa bukë herë tjetër!”, shprehet ai.

Leave a Reply

%d bloggers like this: