Home / Nga Facebook / Koronavirusi erdhi! Ja ç’na pret.., 🙂

Koronavirusi erdhi! Ja ç’na pret.., 🙂

Lutfi Dervishi

  1. Numri i rasteve do të vijë duke u rritur!

  2. Do të ketë viktima!

3. Do tĂ« ketĂ« kĂ«shilla “mjekĂ«sore” nĂ« Facebook nga “mjekĂ«” popullor!

4. Do tĂ« dalin (nĂ« Facebook dhe instastory) ilaçe qĂ« shĂ«rojnĂ« koronavirusin: vitaminĂ« c, raki Skrapari, gjethe ferre dhe çdo lloj ferre…)

5. Do të ketë protestues në Facebook që do të kërkojnë mbylljen e kufinjve!

6. Nëse qeveria mbyll kufijtë protestuesit do të kërkojnë hapjen e kufijve!

7. Media do tĂ« vijojĂ« t’i bĂ«j thirrje tĂ« prekurve nga koronavirusi tĂ« kontaktojnĂ« gazetarĂ«t dhe jo urgjencĂ«n.

8. Karantina nuk do të funksionojë sepse prekja ose jo nga koronavirusi do të trajtohet jo si problem shëndetësor, por si çështje nderi!

9. TĂ« prekurit ngaqĂ« po preken nga njĂ« virus mĂ« i dobĂ«t se virusi stinĂ«s do ngulmojnĂ« se nuk kanĂ« gjĂ« dhe do bĂ«jnĂ« ç’Ă«shtĂ« e mundur qĂ« t’a kalojnĂ« edhe kĂ«tĂ« grip me shoqninĂ«

10. NjerĂ«zit do tĂ« vijojnĂ« tĂ« lexojnĂ« kĂ«shillat e doktor Tritanit (Kalos – si infeksionit dhe Shehut si politik bĂ«rĂ«s)

Leave a Reply

%d bloggers like this: