Home / Bota / SHBA, Dorëhiqet Sekretari në detyrë i Sigurisë Kombëtare

SHBA, Dorëhiqet Sekretari në detyrë i Sigurisë Kombëtare

Presidenti Donald Trump e tërhoqi emërimin e zotit Wolf për Sekretar të Sigurisë Kombëtare javën a kaluar, pasi Chad Wolf tha se do të dorëhiqej shumë shpejt.

Zoti Wolf i shtohet listës së emrave të zyrtarëve të lartë dhe anëtarëve të kabinetit të Presidentit Trump që dorëhiqen pas protestave me dhunë të javës së kaluar në selinë e Kongresit amerikan.

Leave a Reply

%d bloggers like this: