Home / roze / “Kjo është shqiptarja që u xhirua lakuriqe në kishën serbe” (Video)

“Kjo është shqiptarja që u xhirua lakuriqe në kishën serbe” (Video)

eraSerbët kanë reaguar ndaj videoklipit të Era Istrefit për shkak të xhirimit të disa skenave në, siç thonë, në një kishë serbe.

Kënga “E dehun” është jashtëzakonisht e pëlqyer nga fansat e këngëtares së re, mirëpo klipi i saj ka nxitur reagimet te organizatat e ndryshme krishtere serbe.

Konstantin Dobrilovic nga një organizatë austriake thotë se është i shqetësuar nga një videoklip i tillë.

“Ku është toleranca të cilën e kërkoni gjithmonë për vete”, ka thënë ai duke komentuar klipin, ndërsa ka shtuar se një sjellje e tillë nuk shpjegohet as me liritë artistike.

Mediat serbe kanë shkruar edhe për këngët tjera të Erës dhe motrës së saj, Nora Istrefi, të cilën e komentuan kur e publikoi videoklipin e këngës “Baby jem”. /

%d bloggers like this: