Home / Bota / Irani dhe fuqitë e mëdha janë larg një marrëveshjeje për programin bërthamor iranian

Irani dhe fuqitë e mëdha janë larg një marrëveshjeje për programin bërthamor iranian

Fuqitë e mëdha dhe Irani janë larg mundësisë për të nënshkruar një marrëveshje për programin bërthamor të Teheranit, paralajmëroi sot një negociator evropian.

marreveshje-iran“Idesë për të pasur një marrëveshje nesër në mbrëmje, nuk i besoj”, theksoi zyrtari në Lozanë ku po zhvillohen bisedimet mes grupit 5+1 (SHBA, Rusi, Kinë, Francë, Britani e Madhe dhe Gjermani) dhe Irani.

“Mendoj se jemi shumë larg arritjes së një marrëveshjeje për programin bërthamor iranian”, theksoi ai për disa gazetarë.

Leave a Reply

%d bloggers like this: