Home / Politika / Rama për “Anadolu Agency”: Arti dhe politika, fusha që e pranojnë njra-tjetrën

Rama për “Anadolu Agency”: Arti dhe politika, fusha që e pranojnë njra-tjetrën

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një intervistë për agjencinë turke të lajmeve “Anadolu Agency”. Kreu i qeverisë, ka folur për tema të ndryshme, ku para së gjithash ka ftuar investitorët turq të investojnë në Shqipëri.

“Shqipëria ka potenciale në energjetikë dhe miniera, kështu që janë të mirëpritur”, – tha Rama, i cili më pas tregon mënyrën e hyrjes së tij në politikë: “Jam futur në politikë pas ndryshimit të sistemit të regjimit. Politika është diçka që më ka rënë në kokë. Kisha një jetë si artist, tani kam një jetë të dytë si politikan. Shpresoj që në jetën “e tretë” të jem njeri i lirë. Arti dhe politika janë dy fusha që nuk e kundërshtojnë njëra-tjetrën”.

One comment

  1. Ne fakt ky eshte perfaqesues i nje specie drejt zhdukjes….Si njeri eshte nje perzierje ndermjet perversit me barbonin….nje njeri katalog i shume veseve njerezore….nje njeri pa nder familje dhe pa identitet….Nje here shfaqet si vella me  “vllain e madh” ,nje here tjeter bojatiset me katolik se Papa, dhe ne momentet e delirit, ngre flamurin e “nacionalistit”..Shkurt ,pa integritet….Nuk ka asgje per t’u marre shembull….Nuk vjen asgje e mire, nga e keqja….

Leave a Reply

%d bloggers like this: