Home / Horoskopi / Horoskopi për datën 18 maj 2015

Horoskopi për datën 18 maj 2015

DASHI

Hëna do të jetë e favorshme, duke ju dhuruar mundësi të mira në çdo sektor. Do të arrini sukses në sektorin profesional, sidomos në qoftë se punoni në sektorin artistik. Shkollën do ta mbyllni shkëlqyeshëm këtë vit

DEMI

 Ditë perfekte për të realizuar një ëndërr në sirtar ose një projekt ambicioz, për të bërë një udhëtim të shkurtër ose për t’u dashuruar. Pa u lodhur shumë do të arrini të realizoni objektivat e dëshiruar në punë.

BINJAKËT

Sot do të keni ndonjë keqkuptim me familjarët tuaj dhe duhet të tregoheni “inteligjentë” për të mos ndezur më shumë debatin me një sjellje polemike dhe kundërshtuese. Kini durim dhe mundohuni të adaptoni një stil jete më të rregullt.

GAFORRJA

Ditë pozitive për sa i përket sferës profesionale, kalime të favorshme planetare do t’ju ndihmojnë në realizimin e një projekti të rëndësishëm. Dashuria ju buzëqesh dhe miqtë do të jenë të kënaqur për shoqërinë tuaj.

LUANI

Me Hënën, Marsin dhe Mërkurin që përplasen në shenjën tuaj, do ta keni të lehtë të ndryshoni humorin e t’i lini hapësirë xhelozisë. Ka shumë mundësi që sot sulmet e xhelozisë ndaj partnerit të jenë të shumta, duke shkaktuar tensione në jetën sentimentale.

VIRGJËRESHA

Mos kini dyshime, sepse ju dini si të veproni për të përmirësuar imazhin tuaj social e për të shfrytëzuar sa më mirë disa mundësi për të rritur të ardhurat. Në qoftë se jeni të dashuruar, do të jetoni një ditë ku do të ndërthurni mrekullisht ndjenjat me seksin.

PESHORJA

Qielli juaj sot dhe në ditët që do të vijnë do të jetë i pasur me aspekte pozitive, duke ju dhuruar momente entuziaste që premtojnë të arrini nga dashuria e miqësia shumë kënaqësi. Përfitoni nga pozicioni i favorshëm i Hënës në shenjën tuaj.

AKREPI

Hëna në shenjë bën që sot të jeni nervozë. Parashikohen pengesa të papritura që do të vënë në provë aftësitë dhe durimin tuaj. Kini kujdes, mundohuni të mos i dramatizoni gjërat.

SHIGJETARI

Një zgjidhje e papritur do t’ju kthejë entuziazmin për një projekt që kishit vendosur ta braktisnit. Për sa i përket dashurisë, keni nevojë të keni gjithë vëmendjen e njeriut të zemrës.

BRICJAPI

Shijojeni këtë ditë, sepse yjet parashikojnë se do të arrini rezultate të shkëlqyera në sektorin profesional dhe në atë sentimental, si dhe ata që janë singëll do të kenë mundësi të njohin një person të veçantë.

UJORI

Shpirti krijues, fati dhe pjekuria në marrëdhëniet profesionale do t’ju lejojnë të arrini objektivat tuaja. Do të ndiheni të kënaqur për rezultatet që do të arrini në sektorin ekonomik, si dhe do të keni mundësi të argëtoheni në mbrëmje në shoqërinë e miqve tuaj.

PESHQIT

Inteligjenca dhe aftësitë organizative do të jenë gjithmonë cilësitë tuaja më të mira, të cilat do t’ju ndihmojnë të arrini suksese profesionale. Ndjenjat do të jenë nën mbrojtjen e yjeve. Do t’ju pëlqejë që në mbrëmje të shkoni në një shfaqje ose të organizoni diçka të bukur me miqtë tuaj.

Leave a Reply

%d bloggers like this: