Home / Rajoni / Maqedonia / Johanes Han ka filluar takimin me Gruevskin dhe Zaevin

Johanes Han ka filluar takimin me Gruevskin dhe Zaevin

Komisionari evropian Johanes Han ka filluar takimin me kryeministrin Nikolla Gruevski dhe liderin e opozitës në Maqedoni Zoran Zaev.

Paraprakisht Han ka realizuar takime të ndara me kreun e LSDM-së Zoran Zaev dhe kryeministrin Nikolla Gruevskin.

Derisa është paralajmëruar për në orën 16:30 takim mes tij dhe katër liderëve partiak, kësaj radhe përfshi edhe liderët shqiptarë Ali Ahmeti dhe Menduh Thaçi.

Leave a Reply

%d bloggers like this: