Home / Politika / Presidenti Nishani dekreton ligjin “Për amnistinë”

Presidenti Nishani dekreton ligjin “Për amnistinë”

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani dekretoi të mërkurën ligjin “Për dhënie amnistie”, i miratuar nga Kuvendi me 110 vota në seancën e fundit të sesionit parlamentar.

Nga kjo amnisti përfitojnë rreth 720 të burgosur, mes tyre dhe të dënuarit për vjedhjen e energjisë elektrike.

Leave a Reply

%d bloggers like this: