Home / Bota / Numri i të vdekurve arrin në 38 në tërmetin që preku Taivanin

Numri i të vdekurve arrin në 38 në tërmetin që preku Taivanin

Të paktë 38 te vdekur dhe 100 të tjerë të zhdukur dy ditë pas një tërmeti me magnitudë 6,4 ballë Righter që goditi jugun e Taivanit, ndërsa tre persona u shpëtuan sot.

Më shumë se 530 persona u plagosën në Taivan City gjatë tërmetit, sipas të dhënave nga forcat e shpëtimit.

“Kryetari i Bashkisë së Taivanit, Lai Ching-te u shpreh se numri i të vdekurve mund të tejkalojë 100, pasi në ndërtesat e shembura ka shumë persona të bllokuar”, njoftoi CNA-ja.

Leave a Reply

%d bloggers like this: