Home / Rajoni / Maqedonia / Edmond Themelko lirohet nga të gjitha akuzat

Edmond Themelko lirohet nga të gjitha akuzat

Kreu i Bashkisë së Pustecit, Edmond Themelko i arrestuar një ditë më parë në Manastir është liruar nga të gjitha akuzat.

Gjykata ka hedhur poshtë pretendimet e Prokrurosië Speciale, se ai ka manipuluar proceset zgjedhore në Maqedoni.

Themelko u shpall kryebashkiak i Pustecit gjatë zgjedhjeve të 2015-s, pasi subjekti për të cilin kandidonte, Partia Aleanca Maqedonase, hyri në koalicion me forcat në pushtet, Partinë Socialiste dhe Lëvizjen Socialiste për Integrim.

Leave a Reply

%d bloggers like this: