Home / Bota (page 780)

Bota

Shi raketash të Hamasit kundër Izraelit

 Hamasi ka reaguar për depërtimin e forcave tokësore izraelite në Rripin e Gazës me lëshimin e dhjetëra raketave në qytetet kryesore në jug të Izraelit. Në veçanti në shënjestër janë qytetet Beer Sheva, Ashdodin dhe Ashkeloni. Bateritë kundërajrore izraelite kanë ...

Read More »

Bota shokohet nga tragjedia në Ukrainë

Një avion pasagjerësh goditet me raketë në lindje të Ukrainës, 298 viktima. Bota reagon e shokuar. Qeveria ukrainase e separatistët fajësojnë njëri-tjetrin. Këshilli i Sigurimit mblidhet në seancë urgjente të premten. Holanda të premten (18.07) e ka shpallur ditë zie. ...

Read More »