Home / Ekonomia (page 712)

Ekonomia

Konstatohen vjedhjet

Qytetarët e Skenderajt, Drenasit dhe Deçanit më 9 janar 2011 sërish duhet të dalin në zgjedhje të jashtëzakonshme, derisa rivotim të pjesshëm do të ketë në Malishevë dhe Lipjan.  Pas konstatimit të parregullsive të shumta, Komisioni Qendror Zgjedhor ka urdhëruar ...

Read More »

A do t'i marrin pagat me rritje?

Ndonëse gjatë fushatës zgjedhore kishte premtime për rritje pagash për punëtorët e sektorit publik, një gjë e tillë nuk do të ndodhë nga janari i vitit të ardhshëm, thonë njohës të çështjeve ekonomike dhe zyrtarë të qeverisë në largim.  Sipas ...

Read More »

Superliga, Vllaznia në vendin e tretë

Vllaznia ka përmbysur dizavantazhin në “Loro Borici”, duke mundur 2-1 Skënderbeun dhe duke u ngjitur në vendin e 3-të me 27 pikë. Korcarët kanë shënuar të parët me Sozën në minutën e ‘33, avantazh ky që zgjati shumë pak.  Përpjekjet ...

Read More »

Basic article creation video

This video shows you how to create and publish an article in Vivvo. See how you can format your content, add images to the article's body with ease or set article preferences like status, publishing date or search friendly URL and metadata.

Read More »