Home / Kosova (page 481)

Kosova

“Ylberi i Prishtinës 2014″, mbyll sot siparin

Në Prishtinë mbyllet sot në mbrëmje Festivali Ndërkombëtar tradicional i këngëve dhe valleve për  fëmijë “Ylberi i Prishtinës 2014″, një nga ngjarjet më të rëndësishme kulturore që zhvillohet  në kryeqytetin e Kosovës. Në festival marrin pjesë 21 ansamble nga vendi ...

Read More »

Pajaziti: Shteti është kapur nga Blloku

Deputeti nga radhët e PDK-së, Zenun Pajaziti, shprehet i zhgënjyer me veprimet që po i bën Blloku LDK-AAK-NISMA -VV në skenën politike kosovare. Ai tha se autoriteti i komunitetit të politikanëve është katandisur fare, s`ka ku shkon më poshtë. ”E ...

Read More »

Kosova përgatitet për sanksione ndaj Rusisë

Kosova shumë shpejt pritet që t’i vejë sanksione Rusisë, duke ndjekur hapin e Bashkimit Evropian. Ministria e Punëve të Jashtme tashmë ka koordinuar dhe analizuar mundësinë që t’i vejë sanksione Rusisë. Edhe profesor të marrëdhënieve ndërkombëtare kanë theksuar se Kosova, ...

Read More »