Home / Rajoni / Maqedonia (page 132)

Maqedonia

Gjyqësori sot në grevë

Rreth 2 mijë nëpunës gjyqësor nga të gjitha gjykatat në Maqedoni, sot do të dalin në grevë paralajmëruese prej orës 10 e 30 deri në ora 12 e 30, për shkak se kërkesat e tyre për ndryshimin e ligjit për ...

Read More »

Zaev ende nuk ia ka dorëzuar prokurores përgjimet

Gjatë publikimit të bisedave të përgjuara telefonike, drejtuesi i partisë opozitare maqedonase LSDM-së, Zoran Zaev disa herë me radhë kishte premtuar se pjesët e papublikuara të të ashtuquajturave “bomba” do t’ia dorëzonte prokurores speciale, Katiça Janeva. Por edhe pse sipas ...

Read More »

Edhe Tetova kundër Zajednicës

Sot përballë pallatit të kulturës në Tetovë disa qytetar dhe student janë mbledhur së bashku për t’ju dhënë përkrahje protestave të nesërme në Kosovë të organizuar nga tre subjektët më të mëdha opozitare: Lëvizja Vetvendosje, Nisma dhe AAK, njofton Telegrafi. ...

Read More »