Home / Rajoni / Maqedonia (page 141)

Maqedonia

LR-PDSH: të dorëhiqet binomi Ahmeti – Xhaferi

Lëvizja për Reforma PDSh ka reaguar në lidhje me informacionin që Slobodan Bogoevski shpërndau në opinion se Ali Ahmeti dhe Musa Xhaferi kanë marrë 5 milion euro nga afera Maxhar Telekom, njofton Telegrafi. Në mes tjerash LR-PDSh shkruan: ”Rasti “Maxhar ...

Read More »

Zaev injoron ftesën e gjykatës

Është anuluar edhe seanca e së hënës gjyqësore lidhur me rastin “Puç”, që ka të bëjë me bisedat e përgjuara telefonike dhe ku si i akuzuari i katërt është edhe kryetari i opozitës maqedonase, Zoran Zaev. Seanca gjyqësore është ndërprerë ...

Read More »

Në Maqedoni 1/3 e popullsisë në pension

Maqedonia në alarm. 1/3 e popullsisë është pensioniste. Sipas të dhënave të Agjensisë për Punësim, 30% e popullatës në vend janë të papunë, ndërsa gradulisht Maqedonia është duke u shpallur “vendi i pensionistëve”. Maqedonia ka 297 mijë e 543 pensionistë. ...

Read More »