Home / Rajoni / Maqedonia (page 31)

Maqedonia

Konsulli maqedonas provokon Athinën zyrtare

Marrëdhëniet midis Greqisë dhe Maqedonisë janë acaruar përsëri, pas një incidenti, të cilin Athina zyrtare e ka konsideruar si incident diplomatik dhe provokues. Ngjarja ka ndodhur në Toronto të Kandasë, kur konsulli i përgjithshëm i Maqedonisë është shfaqur në një ...

Read More »

Ne Shkup dje 12 aksidente

Gjatë ditës së djeshme në Shkup kanë ndodhur 12 aksidente rrugore. Në tre prej tyre lëndime të lehta trupore kanë marrë katër persona, ndërsa në dy aksidente lëndime të rënda trupore kanë marrë dy persona. Në shtatë aksidente rrugore është ...

Read More »

Sulmohen tre police ne Tetove

Tre policë nga Tetova janë sulmuar fizikisht gjatë mbrëmjes së djeshme gjatë legjitimimit të dy tetovarëve. Sic njofton MPB, rreth orës 02:00 pas mesnate në rrugën “Bllagoja Toska” në Tetovë, policët nga stacion policor në Tetovë fizikisht janë sulmuar nga ...

Read More »