Home / Rajoni / Maqedonia (page 34)

Maqedonia

Analistët: Institucionet paralele të pamundura

Në Maqedoni nuk mund të formohen institucione paralele qeverisëse edhe përskaj rezistencës së OBRM-PDUKM-së për të dhënë pushtetin, vlerëson ish kreu i Kuvendit Tito Petkovski. Sipas tij, ministrant e OBRM-PDUKM-së tashmë janë pjesë e pakicës dhe ky kabinet është jolegjitim. ...

Read More »

Qeveria e re, Yee takon krerët maqedonas

Pas bisedimeve me drejtuesit e partive shqiptare, Zëvendës Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Hoyt Brian Yee pritet të takohet në Shkup me krerët e partive maqedonase dhe autoritetet e tjera shtetërore. Të dielën, ai zhvilloi bisedime ...

Read More »