Home / Rajoni / Maqedonia (page 62)

Maqedonia

Si do të jetë loja me numra dhe mandate?!

Edhe pse Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve shpalli rezultatin me numrin e votave, ku (OBRM-PDUKM fitoi 452,709 vota ose 38.06 përqind, ndërsa LSDM-ja ka fituar 436,469 vota ose 36.69 përqind) askush, as edhe partitë nuk guxojnë të bëjnë projeksion se#farë kjo ...

Read More »

BDI: Të unifikohet vota shqiptare

Rinia e Bashkimit Demokratik për Integrim dhe Forumi i Gruas sot nga Çairi kërkuan që të mos përçahet vota shqiptare, thuhet në komunikatën e lëshuar nga kjo parti, drejtuar Telegrafit në Maqedoni. “Sot gjendemi në pragun e një nga zgjedhjet më ...

Read More »