Home / Qeveritare (page 7)

Qeveritare

Rama e Tahiri inspektojnë zonat e përmbytura

Policia, ushtria dhe emergjencat civile po vijojne operacionet e shpetimit ne jug te vendit. Situata me dramatike duket se aktualisht eshte ne fshatin darzeze ne Fier, por edhe ne Novosele. Fatmiresisht asnje person nuk ka humbur jeten nga vershimi i ...

Read More »

Rama në Pogradec: Krenar për punën e INUK

-Kryeministri Edi Rama është shprehur sot krenar për punën e Inspektoriatit Ndërtimor Urbanistik Kombëtar në qytetin e Pogradecit. Me anë të një postimi në rrjetin social “Facebook”, Rama shkruan se ndihet  i befasuar nga hapësira e mrekullueshme e vijësisë se ...

Read More »